• Check in od 12:00 do 22:00 hodin a Check out do 10:00
  • možnost snídaní
  • parkování vozidel ve dvoře
  • domácí mazlíčci jsou v pensionu povoleni (za poplatek 100 - 200 Kč / noc dle velikosti)
  • všechny apartmány je možné uspořádat od jednoho po maximální počet lůžek v daném apartmánu


Výlety po okolí

Zajímavých cest po okolí můžete podniknout opravdu dost. Za návštěvu stojí zámek Ploskovice, památník Terezín, hrad Házmburk, zámek Libochovice, vinařské Velké Žernoseky, historické mestečko Úštěk. Další místa, která stojí za to vidět jsou jezero v obci Píšťany, údolí Opárno, zřícenina Kamýk, hora Říp, přírodní rezervace Bílé stráně, vrh Plešivec, kopce Radobýl, Lovoš, Milešovka, Sedlo nebo rozhledna na Varhošti.

Vybíráme ze zajímavostí - Milešovka

Milešovka, nejvyšší hora Českého středohoří (837 m.n.m.). Vyhlídkový bod. Dle Humbolda třetí nejkrásnější rozhled v Evropě. Na vrcholu meteorologická stanice z roku 1904, přístupná veřejnosti, a stánek s občerstvením. Národní přírodní rezervace (chráněny medvědice léčivá, hvozdík pyšný, kapradinka skalní, kosatec bezlistý aj.). Přístup jen po značených turistických cestách.

Výběr ze zajímavostí v okolí

Radobýl

Osamocený vrch u Litoměřic zmiňovaný již r.1359, kdy byly jeho svahy věnovány Karlem IV. městu ke zřízení vinic. Z vrcholu kopce, kde je umístěn železný kříž, možnost krásného rozhledu na Polabskou nížinu a České středohoří. Část kopce je přírodní památkou (divizna brunátná, kavyl Ivanův aj.).

Ve svazích kopce byla ke konci války budována podzemní továrna zvaná "Richard". Pro veřejnost nepřístupná.

Boreč

Ves Boreč s barokním zámkem a kaplí z r.1910.

0,5 km severně Borečský vrch, národní přírodní památka. Zde jsou pozoruhodné tzv. ventaroly (únik vlhkého a teplého vzduchu z vyústění puklinového systému kopce u vrcholu). V zimních měsících z vrcholu vychází teplé páry vzniklé cirkulací vzduchu v puklinách. Na jaře a v létě je proudění obrácené a při úpatí kopce se tvoří ledové krápníčky. Vyskytují se zde vzácné druhy rostlin jako např. hvozdík pyšný, borečka vzácná (Targionia hypophylla), koniklec otevřený a lomikámen růžicovitý. Je zde zřízena okružní naučná stezka.

Třebušín

Ves Třebušín připomínaná r.1169 byla majetkem litoměřického kastelána Bleha. Za povšimnutí zde stojí barokní kostel sv.Mikuláše z r.1710 s kaplí sv.Jana Nepomuckého.

Na sever od obce, asi 1 km na sever se nachází zřícenina hradu Kalich založeného Janem Žižkou z Trocnova roku 1421. Po Žižkově smrti byl hrad v držení jeho bratra Jaroslava a sestry Anežky. Husitská posádka tu zůstala i po bitvě u Lipan až do roku 1437. Poté hrad střídal své majitele a osídlen byl až do poslední čtvrtiny 15.stol.